دندانپزشکی دکتر یوسفی زاده

P&p Modern Dentistry

انجام ایمپلنت در فرمانیه چگونه انجام می شود؟

مراحل انجام درمان ایمپلنت در فرمانیه

توسط دکتر یوسفی زاده

ایمپلنت در فرمانیه

ایمپلنت دندان در فرمانیه :

قبل از اینکه در مورد مراحل انجام ایمپلنت دندان صحبت کنیم یک آگاهی کلی داشته باشیم که آیا انجام درمان ایمپلنت در فرمانیه قابل انجام است یا نه؟

در روش ایمپلنت دیجیتال جراحی صورت نمی گیرد فقط لثه را سوراخ می‌کنند و در همان نقطه دریل کاری را انجام می‌دهند و ایمپلنت دندان را نصب می‌کنند. در این روش نیازی به بریدن لثه و بخیه زدن آن نیست.اما می توان گفت همین روش نیز بدون درد غیرقابل باور است زیرا تا زمانی که پایه های ایمپلنت به استخوان فک شما جوش بخورند شما دردی را هرچند کم احساس می کنید

مراحل انجام ایمپلنت دندان :

قبل از شروع انجام درمان ایمپلنت دندان در دندانپزشکی خوب در نیاوران از طریق معاینات توسط دکتر پرهام یوسفی زاده ، وضعیت فرد مراجعه‌ کننده بررسی می‌شود که برای کاشت ایمپلنت دندان از شرایط مناسبی در دهان خود برخوردار است و یا شرایط دهانی مناسبی برای کاشت ایمپلنت دندان دارد. بعد از تایید دندانپزشک در مرحله بعدی اطلاعاتی در رابطه با نحوه انجام این درمان در اختیار او قرار می‌گیرد و همچنین طبق دستور دندان‌ پزشک فرد اقدام به تهیه عکس سی‌ تی‌ اسکن و همچنین رادیوگرافی می‌نماید.

قرار دادن فیکسچر :

 درمان کاشت دندان با درمان ایمپلنت حتی ایمپلنت در فرمانیه با قرار دادن (فیکسچر) شروع می‌ شود. ایمپلنت دندان انواع مختلفی دارد که با توجه به تجربه دندانپزشک مربوطه شما انتخاب می‌شود. جراحی ایمپلنت دندان از اصلی‌ ترین بخش‌ های مراحل درمان ایمپلنت دندان محسوب می‌شود زیرا با توجه به شرایط لثه و همچنین استخوان‌ های فک بالا و پایین جراحی ایمپلنت دندان می‌ تواند متفاوت باشد. بعد از جایگذاری فیکسچر دندانپزشک مدت‌ زمانی را برای ترمیم مدنظر قرار می‌دهد که با توجه به فک بالا و یا پایین که فیکسچر در زمان جراحی در آن قرار گرفته است، می‌تواند متفاوت باشد.

پروتز دندانی :

پس از انجام این مراحل مرحله بعدی درمان اختصاص به پروتز دندانی دارد که پروتز به دو صورت ثابت و متحرک در روش ایمپلنت ( ایمپلنت در فرمانیه ) انجام می شود. اگر پروتز به صورت ثابت به کار برود در واقع همان روکش می باشد که در طی 4 جلسه قالب گیری و امتحان فریم تحویل بیمار داده می شود. و یا اگر از پروتز متحرک استفاده شود، پروتز به صورت یک دکمه ی فشاری عمل می کند.

نکته :

جراحی ایمپلنت دندان می تواند به صورت تک مرحله ای، دو مرحله ای و سه مرحله ای انجام شود. انتخاب هر یک از این مراحل به صلاح دید دندانپزشک شما می باشد.

برای اینکه شما در طی درمان ایمپلنت دندان دردی را حس نکنید دندانپزشک شما  از بی حسی موضعی استفاده می کند. رعایت تمامی نکات قبل و بعد از جراحی ایمپلنت باعث می شود تا دندانپزشک شما این تضمین را به شما بدهد که این جراحی با موفقیت انجام می شود. از مهم ترین نکاتی که در جراحی ایمپلنت تاثیر گذار می باشد معاینه و بررسی شرایط جسمانی بیمار می باشد. از مواردی که برای شروع جراحی ایمپلنت دندان در بسیار مهم می باشد، استریل بودن وسایل و مکان انجام جراحی ایمپلنت می باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *