دندانپزشکی دکتر یوسفی زاده

P&p Modern Dentistry

CEREC (سرک) در دندانپزشکی چیست؟

دندانپزشکی خوب در نیاوران

دندانپزشکی دکتر یوسفی زاده

دندانپزشکی خوب در منطقه 1

دندانپزشکی بدون درد

اصطلاح CEREC همانطور که در دندانپزشکی استفاده می شود ، عبارت است از ترمیم سرامیک استیساید. این سیستمی است که از CAD / CAM (طراحی رایانه ای) برای ساخت ترمیم های دندان استفاده می کند. مطابق بررسی در ژورنال دندانپزشکی و مراقبت از دهان، از این سیستم می توان برای طراحی تاج، پل، روکش، ایمپلنت دندان، استفاده کرد.

CEREC چگونه کار می کند ؟

همانطور که گفته شده برای انجام درمان های دندانپزشکی  دندانپزشک شما ابتدا بیهوشی ناحیه را انجام داده و دندان مورد نظر را آماده می کند. سپس دندان را با دستگاه CEREC اسکن می کند که تصویری دیجیتالی به خود می گیرد و از تصویر برای ساخت (طراحی رایانه ای) ترمیم تاج دندان استفاده می کند. در مرحله بعد، طرح دیجیتالی را به آزمایشگاه دندانپزشکی ارسال می کنند که در آن یک تاج سفارشی از یک بلوک جامد از مواد ترمیمی ساخته می شود.

CEREC چه مزایایی دارد ؟

استفاده از سیستم CEREC مزایای بسیاری دارد که عبارت اند از :

  • دوام و ماندگاری ترمیم هایی که با این روش صورت گرفته بسیار بالاتر از سایر روش های ترمیمی است.
  • CEREC به کمک تکنولوژی امکان دسترسی به تصاویر سه بعدی فراهم می سازد تا بدون نیاز به قالب گیری از دهان بیمار، دندانپزشک بتواند طراحی های لازم برای درمان های دندانپزشکی از جمله روکش های دندان، اینله و آنله، تاج دندان را انجام دهد.
  • تکنولوژی CEREC مجهز به یونیت تراش دیجیتالی بوده که در ترکیب با قابلیت طراحی دیجیتال دندان در زمان کوتاهی امکان ساخت ترمیم های دندانپزشکی را فراهم می سازد.
  • درمان هایی که با بهره گیری از تکنولوژی CEREC انجام می شود بسیار محافظه کارانه بوده و درصد خطا و یا آسیب به دندان ها و دهان بیمار را تا حد قابل توجهی کاهش می دهد.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *