دندانپزشکی دکتر یوسفی زاده

P&p Modern Dentistry

نکاتی که بعد از درمان کامپوزیت ونیر باید رعایت کرد ؟

دندانپزشکی خوب در منطقه 1

کامپوزیت ونیر در نیاوران

بهترین دندانپزشک در تهران

دندانپزشکی خوب در منطقه 1

 درمان کامپوزیت ونیر دندان از روشی بی ضرر و بی خطر برای داشتن لبخندی زیبا و ایجاد فرم ایده آل در دندان ها می باشد.خاصیت کامپوزیت ونیر این است که استحکام مورد نیاز دندان را دارا می باشد به این دلیل که از مواد زمینه ای تشکیل شده در نتیجه حاصل ترکیب ذرات فیلری می باشد.کامپوزیت ونیر ترکیبی خمیری شکل است که با امواج نور با طول موج مخصوص حالت مستحکمی به خود می گیرد.

بسیار مهم است که پس از درمان کامپوزیت ونیر در نیاوران به این نکات توجه کنید :

بعد از انجام کامپوزیت ونیر دندان می توانید خوراکی های مختلف بجوید و تنها محدودیتی که وجود دارد در جویدن آجیل های سخت مانند بادام، فندق، پسته و… است که این موارد ممکن است به کامپوزیت ونیر دندان آسیب وارد کنند.

مصرف نوشیدنی های رنگی مانند چایی، قهوه و نوشابه را قطع کنید یا به حداقل برسانید به خصوص در ۲۴ ساعت اول که کامپوزیت ونیر مستعد جذب مواد رنگی می باشد. در صورتی که بعد از گذشت ۲۴ ساعت نوشیدنی حاوی رنگ مصرف کردید سریعاً دندان هایتان را بشوئید تا دچار تغییر رنگ نشوند و ماندگاری زیبایی دندانها افزایش بیابد.

به طور منظم به دندانپزشک خود مراجعه کنید زیرا این مراجعات طول عمر کامپوزیت ونیر را افزایش می دهد .

برای سالم بودن لثه ها استفاده از نخ دندان حداقل روزی 2 بار را فراموش نکنید . زیرا لثه های شما نباید ملتهب شوند ، ملتهب شدن لثه ها باعث خرابی دندان ها می شود

طبق تحقیقات حداقل زمانی که می توان برای مسواک زدن در نظر گرفت 3 دقیقه است ، در هربار مسواک حداقل 3 دقیقه مسواک بزنید

معمولا افراد زیادی داریم که در هنگام استرس و یا هنگام خواب دندان دچار دندان قروچه و یا فشار دادن دندان ها به یکدیگر می شوند که این کار ممکن است باعث آسیب به کامپوزیت ونیر شود . در این شرایط بهتر است از محافظ دندان استفاده کنید .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *