دندانپزشکی خوب در نیاوران

P&p Modern Dentistry

ترمیم دندان با درمان کامپوزیت

بهترین دندانپزشک در شمال تهران

دندانپزشکی دکتر یوسفی زاده

بهترین دندانپزشک در غرب تهران

دندانپزشکی خوب در فرمانیه

دندانپزشکی بدون درد

ترمیم دندان یکی از پرکاربردترین درمان های دندانپزشکی می باشد. ترمیم دندان با موادی همچون ترمیم با کامپوزیت ، آمالگام ، گلاس آینومر ، و … که هر کدام در حیطه‌ی ترمیم دندان ، کاربرد و روش های کلینیکی خاص خودش را دارد انجام پذیر هستند

ترمیم دندان ها با درمان کامپوزیت روشی بسیار محافظه کارانه (Conservative) می باشد که حداقل تراش دندان صورت می گیرد.در این روش بعد از برداشت پوسیدگی دندان، ابتدا ماده ای به نام اسید اچ استفاده می گردد که سبب ایجاد حفره هایی بسیار زیاد در حد میکرون در دندان می گردد.سپس دندان شستشو داده شده و از ماده ای به نام باندینگ پس از خشک کردن دندان استفاده می شود سپس عمل (curing) که با دستگاه مخصوص انجام می پذیرد.ماده ی باندینگ سفت شده ، اصطلاحا cure می گردد. و در نهایت پرکردگی همرنگ و سفید متناسب با رنگ دندان انتخاب می گردد.

از مزایای ترمیم دندان با درمان کامپوزیت می توان به  رنگ مطلوب و چسبندگی به بافت اصلی دندان اشاره کرد همچنین درمان کامپوزیت دندان مقاومت نسبتا خوبی دارد و با افزودن موادی مثل فلوراید به آن، می شود تا حدی از بازگشت پوسیدگی جلو گیری کرد. از مزیت های دیگر آن می توان به این نکته اشاره کرد که بلافاصله پس از پایان کار، خوردن یا نوشیدن آزاد است. ضمنا ترمیم با کامپوزیت خطر آزاد کردن جیوه را هم ندارد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *