دندانپزشکی دکتر یوسفی زاده

P&p Modern Dentistry

نکاتی که بعد از درمان ریشه باید رعایت کنید ؟

بهترین دندانپزشک در شمال تهران

دندانپزشک خوب در غرب تهران

دندانپزشکی خوب در نیاوران

دندانپزشکی خوب در منطقه 1

درمان ریشه در شرایطی انجام می‌شود که بافت نرم داخل دندان و مجرای ریشه دچار التهاب و یا عفونت شده است. التهاب و عفونت دلایل مختلف ممکن است داشته باشد. مهم‌ترین و اصلی‌ترین علت عفونت داخل دندان پوسیدگی عمیق است. از جمله دلایل دیگر آن درمان‌های مکرر دندانپزشکی در یک دندان، ترک‌ خوردگی عمیق و یا لب پر شدن دندان می‌باشد. علاوه بر این ممکن است در اثر ضربه و جراحتی که به دندان وارد می‌شود پالپ آسیب دیده و ملتهب یا عفونی شود در حالی که ممکن است دندان هیچ علامتی از لب پر شدگی یا ترک ‌خوردگی نشان ندهد. در صورتی که التهاب یا عفونت پالپ دندان درمان نشود، پیامدهایی مانند درد شدید، آبسه، تحلیل رفتن استخوان و از دست دادن دندان تجربه خواهد شد.

مراقبت های توصیه شده برای درمان ریشه :

دکتر یوسفی زاده

دندانپزشک خوب در شمال تهران

  •  در صورتی که در ناحیه صورت و اطراف دندان عصب‌کشی شده (درمان ریشه) تورم ایجاد شود جهت دریافت آنتی‌بیوتیک مناسب به دندانپزشک خود مراجعه کنید و از مصرف بی‌ رویه دارو یا آنتی‌بیوتیک به طور خودسرانه خودداری کنید.

  • در بعضی موارد تا حدود یک ماه بعد از درمان ریشه هنگام جویدن غذا دندان به ضربه حساس است که به مرور این حساسیت کم می‌شود و دلیل آن درمان نامناسب نیست و در صورت افزایش یا تداوم بیش‌ از یک ماه باید به دندانپزشک خود مراجعه کنید.

  •  اگر احساس کردید پانسمان یا پرکردگی موقت دندان شما بلند است به دلیل احتمال شکستن دندانتان جهت اصلاح آن به دندانپزشک مراجعه کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *