دندانپزشکی دکتر یوسفی زاده

P&p Modern Dentistry

ارتودنسی دندان

بهترین دندانپزشک در تهران

بهترین دندانپزشک در تهران

دندانپزشک خوب در شمال تهران

دندانپزشکی خوب در منطقه 1

دندانپزشکی رایگان

دندان های مرتب باعث زیبایی لبخند شما میشود. علم دندانپزشکی نه تنها در زیباسازی دندان ها به خوبی پیشرفت کرده است بلکه روش های راحت تر و ساده تری را برای رسیدن به نتیجه مطلوب به کار می گیرد همچنین این روش ها برای بیمار نیز بسیار راحت تر است. در واقع میتوان گفت که  درمان های ارتودنسی به منظور برقراری رابطه بهتر بین دندان و فک انجام می گیرد زیرا در دندان های نامرتب وضعیت فک نیز مطلوب نیست. و افرادی که به دلیل نحوه قرارگیری دندان‌ ها در دهان و به خاطر کوچک بودن فک نامناسب با مشکل در هنگام جویدن یا گاز گرفتن مواجه می‌شود با این درمان ها نه تنها به زیبایی بیشتر دست می یابند بلکه می توانند با رعایت بهداشت از پوسیدگی های بیشتر که براثر نامرتبی و روی هم قرارگرفتن برخی از دندان ها یا فاصله بین دندانی جلوگیری کنند.

چند سالگی میتوان ارتودنسی انجام داد؟

برخی از پزشکان بر این عقیده هستند که انجام ارتودنسی محدوده سنی خاصی ندارد و از اواخر ۳ سالگی تا وقتی که دندان ها وجود دارند میتوان از این درمان استفاده کرد این موضوع درست است اما بهتر است هر چه سریعتر نسبت به ارتودنسی دندان اقدام کرد. زیرا معمولا اغلب مشکلات ارتودنسی در ۷سالگی زمانی که بیشتر دندان های دائمی جلویی درآمده اند خود را نشان می دهند از همین رو بهترین دندانپزشک در تهران بر این عقیده است که پس از دوره بلوغ در دختران و پسران بهتر است که این درمان انجام شود زیرا تغییراتی که به این دلیل در افراد بروز میدهد میتواند بر روی دندان ها نیز موثر باشد. علاوه بر موارد ذکر شده میتوان عنوان کرد که تفاوت‌های بسیاری بین ارتودنسی کودکان و ارتودنسی در بزرگسالان وجود ندارد.

برای انجام ارتودنسی کودکان توسط دکتر مربوطه، باید صبر کرد تا تعداد دندان های مناسب برای انجام ارتودنسی دندان کودکان رشد کنند.

طول درمان ارتودنسی دندان

میانگین طول درمان ارتودنسی دندان برای هر فرد می تواند متفاوت باشد. مهمترین عوامل تأثیرگذار در طول دوره درمان ارتودنسی به این ترتیب است که هر چقدر جوان تر باشید، دوره درمان ارتودنسی زمان کمتری نیاز خواهد داشت زیرا بافت‌های استخوانی کودکان و نوجوانان بر خلاف بزرگسالان در حال رشد است و زودتر با تغییرات منطبق می‌شوند. همچنین سلامت دندان از دیگر نکات مهمی است که باید به آن توجه کرد در واقع هر گونه بیماری یا عفونت قبل یا در طول دوره ارتودنسی می ‌تواند بر روی نتیجه مؤثر ارتودنسی تأثیرگذار باشد. از این رو باید قبل از انجام ارتودنسی دندان کلیه بیماریهای لثه و پوسیدگی های دندانی برطرف شوند. همچنین وجود دندان های نهفته یکی از نکات مهمی است که باید به آن توجه کرد یعنی چنانچه بیماری دارای دندان نهفته باشد، مدت زمان درمان ارتودنسی می‌تواند بیشتر به طول بیانجامد.

مزایای ارتودنسی ثابت و متحرک دندان

دندانپزشکی خوب در نیاوران

بهترین دندانپزشک در تهران

  •  درمان ارتودنسی ثابت هم ظاهر دندان را زیبا می‌ کند و هم بهداشت دهان و دندان را تأمین می‌کند
  • درمان ارتودنسی ثابت به صاف شدن دندان ها کمک می کند و خطر ابتلا به بیماری های لثه ای را کاهش می دهد.
  • ارتودنسی ثابت دندان‌ ها در محل درست خود جای می‌‌گیرند و امکان برگشت دندان‌ ها به حالت اولیه کم است.
  • درمان ارتودنسی متحرک دندان برای افرادی که به دوره‌ های کوتاه‌ تری برای درمان نیاز دارند استفاده می‌ شود و آزادی عمل بیشتری را به بیمار می‌ دهد.
  • در دوره درمان ارتودنسی متحرک دندان اگر فرد در زمان خوردن و آشامیدن احساس در کرد می تواند براکت ها خارج کند.
  • ارتودنسی متحرک  دندان دو نوع (هاولی و وکیوفوم) دارد که نوع دوم به خاطر نامرئی بودن بسیار طرفدار دارد.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *