دندانپزشکی دکتر یوسفی زاده

P&p Modern Dentistry

عصب کشی و ترمیم دندان در دندانپزشکی خوب در منطقه 1

دندانپزشکی بدون درد

دندانپزشکی دکتر یوسفی زاده

بهترین دندانپزشک در تهران

دندانپزشکی خوب در فرمانیه

دندانپزشک خوب در شمال تهران

عصب کشی دندان یکی دیگر از درمان های دندانپزشکی برای جلوگیری از دندان درد است درمان عصب کشی دندان‌ زمانی که دندان ها به طور وسیعی پوسیده و خراب شده اند، انجام می شود در درمان عصب کشی، در دندانپزشکی خوب در نیاوران دندان ابتدا تخلیه می‌شود و پس از بین بردن ماده عصبی آن با استفاده از ماده پرکننده ترمیم می‎شود و در صورتی که مشکل دیگری در دندان وجود نداشته باشد، دندانپزشک آن را برطرف می‎ کند.

مراحل انجام درمان عصب کشی دندان به این گونه است که ابتدا دندانپزشک  دندان های پوسیده را به طور کامل بررسی و از آن ها عکس تهیه می‎کند. این کار تنها در چند دقیقه انجام می‎شود. رادیوگرافی از دندان های پوسیده به دلیل مشخص شدن، حدود ریشه و میزان پوسیدگی و وجود یا عدم وجود ضایعات دور ریشه انجام می‌ شود در مرحله بعد دندانپزشک پوسیدگی های دندان را برداشته و حفره ای برای دسترسی به عصب دندان را ایجاد می ‎کند و با کمک دستگاه اپکس فایندر و یا به کمک رادیوگرافی طول ریشه دندان را تعیین می کند پاکسازی کانال دندان به کمک فایل های دستی و یا روتاری و شستشوی کانال های دندان نیز از دیگر مراحل عصب کشی دندان است.

در چه مواقعی دندان عصب کشی شده به عصب کشی مجدد نیاز پیدا می کند:

  •  در صورتی که عصب کشی اولیه موفق نباشد، مجددا باید عصب کشی شود.
  • در برخی از موارد نیز عصب کشی موفق است اما در اثر عدم مراقبت درست در بهداشت دهان و دندان، دندان دچار عفونت می‎شود. در این صورت باید دندان دوباره عصب کشی گردد
  •  زمانی که پوسیدگی ثانویه نیز در زیر دندان عصب کشی شده به وجود آمده و دندان باید روکش شود، عصب کشی مجدد دندان باید انجام شود.

مراقبت های توصیه شده دکتر یوسفی زاده  بهترین دندانپزشک در تهران در دندانپزشکی خوب در نیاوران بعد از انجام درمان عصب کشی دندان

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *