دندانپزشکی دکتر یوسفی زاده

P&p Modern Dentistry

نکاتی که بعد از پر کردن دندان هایتان باید رعایت کنید :

دندانپزشک خوب در شمال تهران

دندانپزشک خوب در شمال تهران

دندانپزشکی خوب در نیاوران

دندانپزشکی خوب در منطقه 1

برای درمان دندان های پوسیده از عمل پر کردن دندان استفاده می‌شود. پر کرن دندان زمانی لازم است که پس از گرفتن عکس X-rays  مشخص می‌شود که پالپ دندان به وسیله‌ باکتری دچار عفونت و آسیب دیدگی شده است. این عفونت اگر درمان نشود، گسترش می‌یابد و باعث پوسیدگی دندان می‌شود. هنگام انجام پر کردن دندان ابتدا قسمت پوسیده دندان را با استفاده از تجهیزات تخصصی خارج کرده و سپس حفره ناشی از آن را با مواد مختلفی که برای پر کردن وجود دارد ترمیم می‌کنند.

مهم ترین دلیل پر‌کردن دندان برداشتن بافت پوسیده دندان و پر کردن آن با مواد مخصوص جهت بالا بردن استحکام دندان آسیب دیده، عملکرد بهتر و بازیابی شکل طبیعی و اولیه آن می باشد.

مراقبت های توصیه شده برای درمان پرکردن دندان :

دندانپزشکی دکتر یوسفی زاده

دندانپزشکی خوب در نیاوران

  • وجود درد پس از پرکردن دندان‌ها مخصوصا در هنگام استفاده از مواد سرد یا گرم طبیعی است که این درد پس از گذشت مدتی کاهش می‌یابد. باید توجه داشت که گاهی برطرف شدن این حساسیت یک تا دو ماه طول خواهد کشید.
  • اگر در ساعت‌های اولیه‌ی پس از درمان پر کردن دندان احساس بلندی در دندانی که پر شده است کردید، طبیعی است ولی اگر بعد از چند روز این احساس ادامه داشت حتما به دندانپزشک خود مراجعه کنید تا ایرادات را برطرف کند.
  • بعد از پر کردن دندان ، نیازی به مصرف داروی خاصی نیست ولی در صورتی که درد زیادی داشتید با مشورت دندانپزشک خود می‌توانید از مسکن استفاده کنید.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *