دندانپزشکی دکتر یوسفی زاده

P&p Modern Dentistry

نکاتی که حتما بعد از کشیدن دندان باید رعایت کنید !

دندانپزشکی بدون درد

باید ها و نباید ها بعد از کشیدن دندان ؟

استراحت کنید :

سعی کنید پس از کشیدن دندان استراحت کنید  اما ورزش نکنید و فعالیت های زیاد و سنگینی را تا حداقل 24 ساعت آینده انجام ندهید. به یاد داشته باشید که برای جلوگیری از افزایش و تشدید خونریزی و کاهش تورم، برای استراحت یا خواب بعد از جراحی با استفاده از دو بالش، سر خود را بالاتر از بقیه بدن قرار دهید و در کل هنگام استراحت، به این روش سر خود را کمی در ارتفاع بالاتر از یک بالش نگه دارید.

استفاده از بسته یخ :

 تورم پس از کشیدن دندان ،ممکن است بلافاصله رخ ندهد، اما می تواند برای چند روز ادامه یابد و در روز دوم یا سوم به حداکثر میزان خود برسد، بسته یخ را در محلی از صورتتان که جراحی شده، قرار دهید این کار برای کاهش تورم انجام می شود.

استفاده از محلول شستشوی آب نمک :

شستشو معمولا پس از 12 ساعت از کشیدن دندان توصیه می شود بنابراین، شستشو با محلول نمکی به تمیزی و حفظ بهداشت آن منطقه کمک می کند.هدف اصلی شستشو، تمیز کردن محل کشیدگی است، زیرا حفره زخم را نمی توان مسواک زد.

بعد از کشیدن دندان از مصرف آسپرین اجتناب کنید :

 آسپرین یک رقیق کننده خونی است و باعث عدم تشکیل لخته خون خواهد شد و در نتیجه باعث تداخل در بهبودی می شود. این زمان به هیچ وجه آسپرین مصرف نکنید (می توانید ایبوپروفن مصرف کنید).

از سیگار کشیدن دوری کنید :

سیگار نکشید مواد شیمیایی موجود در سیگار می توانند عمل لخته شدن را تحت تاثیر قرار دهد و همچنین شانس خشک شدن حفره زخم را تا 3_4 روز افزایش می یابد.

بلافاصله مواد جامد نخورید :

در حالی که هنوز بی حس هستید، بهتر است که مواد جامد نخورید هنگامی که احساس میکنید قادر به جویدن هستید، این کار را انجام دهید پس از کشیدن دندان، غذاهای نرم و مایع مانند سوپ ، پوره سیب زمینی ، ماست ، کوکتل های شیری ، و… را بخورید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *