دندانپزشکی خوب در نیاوران

P&p Modern Dentistry

مراحل انجام درمان ایمپلنت دندان

توسط دکتر یوسفی زاده بهترین دندانپزشک در تهران

دندانپزشکی خوب در نیاوران

دندانپزشکی دکتر یوسفی زاده

دندانپزشکی خوب در نیاوران

دندانپزشکی خوب در منطقه 1

بهترین دندانپزشک در غرب تهران

قبل از شروع انجام درمان ایمپلنت دندان در دندانپزشکی خوب در نیاوران از طریق معاینات توسط بهترین دندانپزشک در تهران، وضعیت فرد مراجعه‌ کننده بررسی می‌شود که برای کاشت ایمپلنت دندان از شرایط مناسبی در دهان خود برخوردار است و یا شرایط دهانی مناسبی برای کاشت ایمپلنت دندان ندارد. بعد از تایید دندانپزشک در مرحله بعدی اطلاعاتی در رابطه با نحوه انجام این درمان در اختیار او قرار می‌گیرد و همچنین طبق دستور دندان‌ پزشک فرد اقدام به تهیه عکس سی‌ تی‌ اسکن و همچنین رادیوگرافی می‌نماید.

 درمان کاشت دندان با درمان ایمپلنت برای قرار دادن (فیکسچر) شروع می‌ شود. ایمپلنت دندان انواع مختلفی دارد که با توجه به تجربه دندانپزشک مربوطه شما انتخاب می‌شود. جراحی ایمپلنت دندان از اصلی‌ ترین بخش‌ های مراحل درمان ایمپلنت دندان محسوب می‌شود زیرا با توجه به شرایط لثه و همچنین استخوان‌ های فک بالا و پایین جراحی ایمپلنت دندان می‌ تواند متفاوت باشد. بعد از جایگذاری فیکسچر دندانپزشک مدت‌ زمانی را برای ترمیم مدنظر قرار می‌دهد که با توجه به فک بالا و یا پایین که فیکسچر در زمان جراحی در آن قرار گرفته است، می‌تواند متفاوت باشد.

پس از انجام این مراحل مرحله بعدی درمان اختصاص به پروتز دندانی دارد که پروتز به دو صورت ثابت و متحرک . قابل ارائه می باشد. اگر پروتز به صورت ثابت به کار برود در واقع همان روکش می باشد که در طی 4 جلسه قالب گیری و امتحان فریم تحویل بیمار داده می شود. و یا اگر از پروتز متحرک استفاده شود، پروتز به صورت یک دکمه ی فشاری عمل می کند.

نکته :

جراحی ایمپلنت دندان می تواند به صورت تک مرحله ای، دو مرحله ای و سه مرحله ای انجام شود. انتخاب هر یک از این مراحل به صلاح دید دندانپزشک شما می باشد.

برای اینکه شما در طی درمان ایمپلنت دندان دردی را حس نکنید دندانپزشک شما  از بی حسی موضعی استفاده می کند. رعایت تمامی نکات قبل و بعد از جراحی ایمپلنت باعث می شود تا دندانپزشک شما این تضمین را به شما بدهد که این جراحی با موفقیت انجام می شود. از مهم ترین نکاتی که در جراحی ایمپلنت تاثیر گذار می باشد معاینه و بررسی شرایط جسمانی بیمار می باشد. از مواردی که برای شروع جراحی ایمپلنت دندان در بسیار مهم می باشد، استریل بودن وسایل و مکان انجام جراحی ایمپلنت می باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *