ایمپلنت

اگر شما هم یکی از دندان های خود را از دست داده اید، اصلا جای نگرانی وجود ندارد. یک واحد ایمپلنت و روکش می تواند جایگزین مناسبی برای ناحیه بی دندانی باشد. ایمپلنت دندان که از جنس فلزی به نام تیتانیوم ساخته می شود جایگزین دندان طبیعی و ریشه آن می شود. ایمپلنت می تواند بدون به خطر انداختن سلامت دندان های کناری، جایگزین دندان از دست رفته شود و در بلندمدت ایمپلنت تک دندان زیبایی خاصی را به دهان و دندان خواهد داد.

تحقیقات و بررسی ها نشان داده است که از ایمپلنت تک دندان بهترین روش نسبت به روش های دیگر جایگزینی است و نسبت به روش های دیگر موفقیت بیشتری دارد. میزان موفقیت و ماندگاری ایمپلنت در مدت زمان 1 تا  15 سال از 6/94 تا 100 درصد گزارش شده است.

ایمپلنت چگونه داخل فک قرار می گیرد :

در ابتدا پس از معاینه لثه توسط دندانپزشک خوب، ایمپلنت دندان که مانند یک پیچ یا سیلندر به نظر می رسد در فک قرار داده می شود. در طول دو تا شش ماه، ایمپلنت و استخوان مجاز به اتصال به یکدیگر برای تشکیل لنگر دندان مصنوعی هستند. در طول این مدت، استفاده از روکش موقت دندان می تواند روی محل ایمپلنت دندان را پوشش دهد. تا بیمار از بی دندانی درناحیه جراحی ایمپلنت دندان احساس خوشایندی داشته باشد. لثه ها در عرض چند هفته پس از این روش بهبود خواهند یافت و آماده دریافت روکش دائمی خواهند شد.

مشاوره ایمپلنت دندان

جهت مشاوره ایمپلنت دندان و دریافت نوبت با دکتر یوسفی زاده لطفا با شماره 02122428798 با ما در تماس باشید.

طول درمان ایمپلنت چقدر است :

مدت زمان جایگذاری ایمپلنت به این صورت هست که پس از مرحله جایگذاری ایمپلنت درون فک یک بازه زمانی 2 تا 6 ماهه باید طی شود که این مدت زمان بستگی به شرایط بیمار دارد. در این مدت زمان باید مراقبت های بهداشتی از ایمپلنت دندان انجام شود.

 

انواع ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان بهترین روش‌ کاشت دندان برای جایگزین کردن دندان از دست رفته است. کاشت ایمپلنت دندان به دلیل مزایای زیادی که دارد توسط دندانپزشکان توصیه می ‌شود، ایمپلنت دندان ‌ها برای افرادی که یک یا چند دندان خود را از دست داده اند و یا کشیده اند استفاده می ‌شود. ایمپلنت دندان در سوراخی که دندانپزشک یا متخصص ایمپلنت شما با جراحی و به وسیله‌ دریل در استخوان فک شما ایجاد می ‌کند کاشته می ‌شود.

بهترین دندانپزشکی در تهران
1_  ایمپلنت ساب پریواستیل:

ایمپلنت های ساب پریو استیل معمولا به جای اینکه مستقیما داخل استخوان قرار بگیرند روی استخوان فک و زیر لثه قرار می ‌گیرند و مقداری از آن بیرون از بافت لثه باقی می ‌ماند تا بتواند دندان را نگه دارد. انجام ایمپلنت های ساب پریو استیل بیشتر برای بیمارانی که استخوان فک سالم و مقاومی ندارند و نمی ‌توانند یک پیوند استخوانی جدید را انجام دهند، مناسب است.

2_ ایمپلنت های اندو استیل :

ایمپلنت های اندو استیل یکی از رایج ترین نوع ایمپلنت های دندان هستند و اغلب برای عمل‌ های دو مرحله‌ ای استفاده می‌ شوند. ایمپلنت های اندو استیل در فرمانیه به شکل پیچ ‌های کوچکی هستند و معمولا از تیتانیوم ساخته می‌ شوند این نوع ایمپلنت در داخل استخوان فک قرار می ‌گیرد، سپس دندان ‌های مصنوعی روی این ایمپلنت‌ ها قرار می ‌گیرند.

3_ ایمپلنت های تک مرحله ای در شمال تهران :
 

ایمپلنت های تک مرحله ای در فرمانیه یکی از انواع ایمپلنت هایی هستند که برای کاشت ایمپلنت دندان در شمال تهران در داخل فک دهان به جای دندان کشیده شده صورت می گیرد. در ایمپلنت تک مرحله ای در فرمانیه یک پیچ بلند را که از جنس تیتانیوم است در داخل فک قرار می دهند طوری که مقداری از این پیچ در بیرون از لثه قرار می گیرد و بعد از آن لثه را بخیه می زنند.

4_  ایمپلنت های دو مرحله ای در شمال تهران :

ایمپلنت های دو مرحله ای یکی دیگر از انواع ایمپلنت های دندان برای جایگزینی دندان از دست رفته هستند که در این ایمپلنت ۲ بار عمل جراحی و بخیه زدن بر روی لثه صورت می گیرد. در ایمپلنت های دو مرحله ای یک بار عمل جراحی بر روی استخوان فک و لثه انجام می شود و پیچ را در داخل استخوان فک قرار می دهند. بعد از گذشت چند ماه و جوش خوردن پیچ به استخوان فک یک بار دیگر یک عمل جراحی جزئی روی لثه انجام می دهند و در این عمل کناره های لثه را ترمیم می کنند و روکش را روی پیچ قرار می دهند.

 

سوالات متدوال

ورم بعد از ایمپلنت دندان معمولا چقدر طول میکشد ؟
ورم ایمپلنت دندان معمولا از 3 روز تا 10 روز طول میکشد تا بهبود یابد که کاملا بستگی به فرد بیمار دارد در برخی موارد هم دیده شده بعد از ایمپلنت ورمی ایجاد نشده است.
ایمپلنت دندان دائمی است؟
بله ایمپلنت دندان یک درمان دائمی می باشد به شرطی که بخوبی مراقبت کنید و از ایمپلنت دندان باکیفیتی استفاده کرده باشید.