دندانپزشکی دکتر یوسفی زاده

P&p Modern Dentistry

پوسیدگی دندان

دندانپزشکی خوب در منطقه 1

پوسیدگی دندان بر اثر عدم رعایت بهداشت دهان و دندان اتفاق می افتد که حفره ای در دندان شما شکل می گیرد. این اتفاق ممکن است در همه سنین اتفاق بیفتد و بر سلامت دهان و دندان تاثیر بگذارد. پوسیدگی دندان را می توان  در دندانپزشکی بدون درد در منطقه 1 پیشگیری یا درمان کرد.

پوسیدگی دندان یک بیماری مرتبط با رژیم غذایی افراد می باشد که منجر به از دست رفتن مواد معدنی داخل دندان ها می شود. این معضل ناشی از پلاک، یک لایه چسبنده از میکروب ها در دهان است. میکروب ها در پلاک، شکر موجود در غذا و نوشیدنی ها را به اسید تبدیل کرده و به تدریج به دندان ها آسیب می رساند. در مراحل اولیه دلایل پوسیدگی دندان، می تواند به عنوان یک نقطه یا خط سفید روی دندان ظاهر شود، اما به علت از بین رفتن مواد معدنی، به مرور به حفره تبدیل می شود که اگر حفره ایجاد شده بر اثر پوسیدگی درمان نشود باعث می شود لثه آبسه کند.

پوسیدگی دندان باعث درد  در دندان هایتان می شود. و همچنین در هنگام خوردن غذا  یا نوشیدنی های گرم ، سرد یا شیرین درد شدید ناگهانی احساس کنید. بر اثر پوسیدگی دندان لکه های خاکستری، قهوه ای، سیاه و سفید بر روی دندان های شما ظاهر می شود. بوی بد دهان و طعم ناخوشایند در دهان از سایر علائم پوسیدگی هستند.

کارهایی که می توانیم برای جلوگیری از پوسیدگی دندان انجام دهیم :

  • استفاده منظم و اصولی از مسواک، نخ دندان و دهانشویه

  • استفاده از مواد گیاهی و طبیعی برای ضدعفونی دهان

  • افزایش استفاده از ویتامین (ث) در رژیم غذایی

  • داشتن رژیم غذایی مناسب

  • مراجعه منظم به دندانپزشک

پوسیدگی دندان به معنای نرم شدن مینای دندان است و باعث آسیب ساختاری دندان می شود، ناشی از اسیدهای ایجاد شده توسط پلاک باکتری هایی که در هنگام شکستن قند در دهان شما ایجاد می شوند.اگر این از دست رفتن مواد معدنی مینای دندان درمان نشود، در دندان حفره ها و پوسیدگی هایی می تواند رخ دهد. بدون درمان، این سوراخ ها در طول زمان بزرگ تر می شوند و حتی ممکن است کل دندان را از بین ببرند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *