دندانپزشکی دکتر یوسفی زاده

P&p Modern Dentistry

نکاتی اساسی درباره ایمپلنت دندان که باید بدانید :

دندانپزشکی رایگان

دندانپزشکی بدون درد

دندانپزشکی رایگان

توسط بهترین دندانپزشک در تهران

نگران از دست دادن دندان‌ های آسیب‌دیده خود نباشید.امروزه با پیشرفت علم در زمینه دندانپزشکی راهکارهای مختلفی برای درمان دندان های از دست رفته به وجود آمده است که یکی از این راهکارها ایمپلنت دندان است که امروزه توسط پزشکان توصیه می‌شود و بهترین درمان برای دندان‌های از دست رفته است.

  • ایمپلنت موجب درد و ناراحتی نمی‌شود

درمان ایمپلنت دندان در محیط استریل انجام می‌شود و نسبت به دیگر جراحی‌ های دهان و دندان کاملا بدون درد و ناراحتی است و اگر دستورات پزشک رعایت شود این درمان به راحتی انجام می‌شود.

  • جراحی ایمپلنت را می‌توان همزمان با کشیدن دندان انجام داد

معمولا دندان‌ هایی که نمی‌ توان نگهداری کرد، کشیده می‌شوند و ۲ تا ۳ ماه پس از آن استخوان سازی در قسمت بدون دندان انجام می‌شود اما در برخی شرایط ممکن است دندانپزشک تشخیص دهد ریشه دندان دچار عفونت فعال نیست و می‌ توان همزمان با کشیدن دندان ایمپلنت دندان انجام شود. در این روش بی‌ حسی و جراحی در یک مرحله انجام می‌شود و زمان درمان طولانی نمی‌شود.

  • نیاز به جراحی سینوس فک برای برخی از بیماران

افرادی که زمان زیادی از کشیدن دندان های خلفی فک بالایشان می گذرد به دلیل اینکه سینوس استخوان فک بالا درون استخوان گسترش یافته استخوان کافی برای قرار دادن ایمپلنت دندان ندارند بنابراین لازم است قبل از قرار دادن ایمپلنت استخوان فک ترمیم شود.و پس از ترمیم یا ۴ ماه پس از ترمیم می توان ایمپلنت دندان را قرار داد.

  • پوشش های مورد استفاده در ایمپلنت دندان در دندانپزشکی خوب در منطقه 1 :

گریت بلاست، هیدروکسی آپاتیت و سطح زبر شده از جمله پوشش های مختلف  درمان ایمپلنت دندان است. از اصلی ترین و رایج ترین پوشش های مورد استفاده در درمان ایمپلنت دندان در دندانپزشکی خوب در نیاوران ، پوشش تیتانیومی است.

  • انواع اتصالات ایمپلنت دندان :

اتصال دنده شش وجهی داخلی، اتصال دنده شش وجهی خارجی و اتصال دنده هشت وجهی داخلی از جمله اتصال دنده های ایمپلنت دندانی می باشند که کاربردهای خاص خود را دارند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *